شرکت IBM رایانه های جدیدی را برای صاحبان مشاغل عرضه کرده که در آن ها از نرم افزارهای متن باز به جای تولیدات شرکت مایکروسافت استفاده شده است. به گزارش فارس، در سیستم جدید که Open Collaboration Client نام گرفته، ترکیبی از سیستم عامل لینوکس و بسته نرم افزار متن باز خاص آی بی ام موسوم به Lotus Symphony به کار گرفته شده است. بسته نرم افزاری Symphony شامل نرم افزارهای پردازش متون، presentation و spreadsheet بر مبنای فرمت متن باز Open Document است. از سوی دیگر مجموعه برنامه های کاربردی لوتوس نوتز نیز در این رایانه ها نصب شده است.

کاربران می توانند به طور آفلاین از این نرم افزارها استفاده کنند یا با وصل شدن به سرورهای شرکت آی بی ام راه دور از امکانات آن  ها استفاده کنند.

آی بی ام مدعی است هر شرکت تجاری با خرید هر یک از این رایانه ها بین ٥٠٠تا ٨٠٠دلار به ازای هر فرد صرفه جویی خواهد کرد، زیرا نیازی به استفاده از ویندوز و مجموعه آفیس نخواهد داشت.

از سوی دیگر این رایانه ها برق کمتری مصرف می کنند و سیستم تهویه ارزان تری دارند و از این جهات نیز موجب ٦٠تا ١١٨دلار صرفه جویی می شوند.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

ثبت نام دامنه جدیدی به نام tel. برای شرکت ها و سازمان ها آغاز شده است که اطلاعات تماس را به طورمستقیم در سیستم نام دامنه (DNS) ذخیره و رمزنگاری می کند و قابلیت تبدیل به کتاب تلفن برای اینترنت را دارد.

به گزارش ایسنا، نام دامنه tel. به اطلاعات تماس شرکت ها، سازمان ها و اشخاص مرتبط می شود. این اطلاعات می توانند شامل شماره تلفن، لینک هایی به وب سایت ها از جمله صفحه فیس بوک یا مای اسپیس، نشانی ایمیل، نام های پیام فوری و یا مشخصات برای بازی های مجازی مانند ایکس باکس لایو یا سکندلایف باشند. این نام دامنه به عنوان منبعی برای اطلاعات تماس شرکت ها یا اشخاص در نظر گرفته شده است و در وب و در دستگاه های قابل حملی مانند آیفون اپل یا بلک بری کار می کند.

به دلیل این که اطلاعات به جای سرور در سیستم DNS ذخیره می شود، هنگامی که شخصی شماره تلفن یا آدرسش را با استفاده از اکانت tel. به روز می کند به طور خودکار در کتاب آدرس دوستانش که اطلاعات tel. وی را روی تلفن هوشمند یا دستگاه قابل حمل ذخیره دارند نیز به روز می شود. سازمان نظارت بر نام ها و شماره ها ( آیکان ) نام دامنه tel. را در سال٢٠٠٦ بر اساس تقاضای شرکت تل نیک مورد تصویب قرار داد و این دامنه اکنون توسط این شرکت به ثبت می رسد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

یک جراح ایرانی مقیم انگلستان، با بهره گیری از روشی جدید تحولی در عمل جراحی برای درمان سرطان سینه ایجاد کرده است. به گزارش ایسنا، در این عمل جراحی با استفاده از تنها یک سوراخ بسیار کوچک، تمامی بافت های سرطانی خارج می شود و نه تنها طول دوران نقاهت به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند، بلکه می توان هم زمان مقدمات لازم برای بازسازی سینه را فراهم کرد. یکی از بزرگ ترین ناراحتی های روحی، برای زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند و مجبورند تحت عمل جراحی قرار گیرند، روبه رو شدن با زخمی بزرگ و عمیق است. به همین دلیل محققان علم پزشکی همواره به دنبال راهی بوده اند که بتوانند ضمن اطمینان از این که تمامی بافت های سرطانی از بدن فرد مبتلا خارج می شود، عمل جراحی را به اصطلاح، به صورتی کم تهاجمی و با عوارض کمتر انجام دهند تا ظاهر فرد هم با تغییر اندکی روبرو شود. دکتر محمدرضا صفایی کشتگر، فوق تخصص جراحی سرطان سینه، جراح آنکولوژی در٢بیمارستان لندن و عضو هیئت علمی دانشگاه یو سی ال لندن موفق شده است که برای اولین بار در اروپا، با استفاده از سوراخ کوچکی در اطراف نوک سینه، بافت های آسیب دیده را به طور کامل خارج کند. این عمل برای اولین بار در بیمارستان رویال فری در لندن روی یک زن ٤٦ساله و بعد روی ٧بیمار دیگر با موفقیت انجام شد. پائولا مک گینلی، اولین بیماری است که در اروپا به این شیوه تحت عمل جراحی قرار گرفته است.MRI روی این بیمار نشان می داد که حدود ٥سانتی متر در اطراف توده سرطانی، بافت های غیرعادی وجود دارد. دکتر کشتگر بعد از بررسی های لازم به او گفت که می تواند از طریق ایجاد یک سوراخ کوچک، هم توده سرطانی را بیرون بیاورد و هم بافت های اطراف آن را.

دکتر کشتگر در ژاپن آموزش دیده و بارها این عمل را در آن جا انجام داده است. اما این اولین بار بود که در اروپا این عمل را انجام می داد و از نظر او، پائولا برای انجام آن از همه نظر مناسب بود. به اعتقاد دکتر کشتگر بیمارانی برای این نوع عمل مناسبند که سرطان به بافت های زیر بغل آن ها منتشر نشده باشد. در این شیوه جدید، سوراخ کوچکی در زیر بغل ایجاد می شود و دوربین فیلم برداری کوچک و لوازم جراحی، از طریق آن به داخل سینه فرستاده می شود. دکتر کشتگر می گوید که بافت های داخل سینه نرم تر و اسفنجی تر از بافت های قسمت های دیگر بدن است و به همین دلیل، وقتی که این بافت ها از داخل، به ظرافت از پوست و ماهیچه جدا شوند، می توان آن ها را از طریق سوراخ کوچکی که در نزدیکی نوک پستان ایجاد شده است، خارج کرد. در بیمارانی که روش جدید عمل جراحی روی آن ها انجام می شود و بافت های سرطانی از طریق سوراخ بسیار کوچکی خارج می شود، می توان هم زمان و در داخل اتاق عمل و از طریق همان سوراخ کوچک، اقدام به قرار دادن سیلیکون کیسه مانندی کرد که بعدها، فقط با پر کردن آن با محلول سالین می توان ظاهر سینه بیمار را هم بازسازی کرد. از پروژه های بزرگ دیگری که دکتر کشتگر و تیم او در دست دارند، پرتو درمانی در اتاق عمل است. به این معنا که در بیماری که نیازی به برداشته شدن تمام سینه نیست، وقتی توده سرطانی برداشته می شود، رادیوتراپی هم زمان در داخل اتاق عمل در اطراف محل عمل انجام می شود. به گفته دکتر کشتگر ؛هم اکنون هزار و ٣٥٠بیمار در این پروژه شرکت کرده اند و نتایج بسیار قابل قبولی از این شیوه به دست آمده است. به نوشته بی  بی سی، یکی از بزرگترین مزایای این روش آن است که احتمال بازگشت سرطان بسیار کمتر می شود. در جراحی های متداول امروزی، بیمار مجبور است بعد از عمل بین ٢٥تا ٣٠بار برای انجام پرتو درمانی به بیمارستان مراجعه کند، اما بیمارانی که در داخل اتاق عمل تحت پرتو درمانی قرار می گیرند، نیازی به بازگشت مجدد برای پرتو درمانی ندارند. دکتر کشتگر می گوید ؛در پرتودرمانی های معمول، احتمال خطای ناچیزی وجود دارد که این میزان خطا در این روش از بین می رود ؛چرا که محل انجام پرتو درمانی، به دلیل باز بودن زخم، به طور دقیق مشخص است. دکتر کشتگر امیدوار است که این روش تا یک سال دیگر برای همه بیماران سرطانی قابل دسترسی و استفاده باشد.

جراح ایرانی برنده عالی ترین جایزه ابداعات پزشکی انگلستان شد
دکتر کشتگر،همچنین به دلیل ابداع روش جدیدی برای تشخیص سریع سرطان ظرف چند ثانیه، معتبرترین جایزه ابداعات و اختراعات پزشکی انگلستان را دریافت کرد.به گزارش ایسنا، جایزه Medical Futures Innovation Award که ازآن به عنوان جایزه اسکار پزشکی در انگلستان یاد می شود، به پاس١٠سال تلاش و تحقیق دکتر کشتگر در زمینه تشخیص سرطان به وی اعطا شد.

طرح تحقیقاتی اصلی دکتر کشتگر که به عنوان پروژه برتر و منتخب علمی به اعطای این جایزه به وی منجر شد، مربوط به تشخیص سرطان از طریق طیف نوری تنها ظرف چند ثانیه است. به گفته دکتر کشتگر، در این روش، از بافت غده لنفاوی زیر بغل نمونه برداری می شود. سپس طیف نور سفید به این بافت تابانده می شود و بازتاب این نور، به دستگاه مخصوصی می رسد که این تیم ابداع کرده است. سپس اطلاعات مربوط به بازتاب نور سفید، به رایانه داده می شود و از این طریق می توان پی برد که فرد مبتلا به سرطان است یا خیر، بدون آن که در بافت، برشی ایجاد شود. دکتر کشتگر می گوید که او در کنگره های علمی داخل ایران هم شرکت می کند. وی کارگاه های زیادی در ایران ترتیب داده است و همکاری های نزدیکی از نظر علمی، پژوهشی و انتقال فناوری با ایران دارد .

وی همچنین علاقه زیادی به انتقال تکنیک های جدید از جمله نمونه برداری از غده لنفاوی زیر بغل به متخصصان ایرانی دارد و می گوید در این زمینه ارتباط خوبی با جراحان داخل ایران دارد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

یک سازنده تلفن همراه به زودی تلفن هوشمند جدیدی را عرضه می کند که به طور ویژه برای نظامیان انگلیسی ساخته شده است و Icephone نام دارد.

به گزارش ایسنا، این تلفن همراه نسل سوم دارای یک صفحه لمسی ٣اینچی با وضوح تصویری ٢٤٠در ٤٠٠ است و به ٣صفحه باز می شود که شامل یک صفحه نمایش، یک صفحه کلید کامل برای تایپ کردن و یک پد بازی با کلیدهای کنترل متعدد است؛ همچنین دارای ٢اسلات سیم کارت است و با ویندوز موبایل کار می کند.این تلفن می تواند به عنوان دستگاه بازی و سیستم ناوبری ماهواره ای از طریق GPS مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه دارای یک بدنه محکم است که می تواند سقوط از ارتفاعی به بلندی ٢/١متر را تحمل کند. شرکت سازنده Icephone مدعی است این تلفن که نامش مخفف عبارت «در موارد اضطراری» است می تواند در برابر باران، برف و آب اقیانوس دوام بیاورد. قیمت این تلفن جدید هزار دلار در نظر گرفته شده است.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

محققان طرح خلاقانه ای ارائه کرده اند که با استفاده از آن آب باران در سیستم بزرگی همچون چتر دریافت و سپس به تانکرهای مخصوص منتقل می شود. به گزارش مهر، این طرح خلاقانه از سوی یک مبتکر استرالیایی ارائه شده است و با استفاده از آن از بارش های شدید باران برای افزایش منابع آب ذخیره شده، استفاده خواهد شد.

این طرح جدید Watree نام دارد و به عنوان سیستم فوق مدرن ذخیره سازی آب باران معرفی شده است.

این سیسستم همچون چتر بزرگی است که در عین حال که در روزهای بارانی به عنوان سرپناهی مطمئن از سوی مردم مورد استفاده قرار می گیرد، در نقش جمع آوری کننده آب باران نیز ظاهر می شود.

آب بارانی که از این طریق جمع آوری می شود، به تانکرهای مخصوصی منتقل و در روزهای کم آبی به کار گرفته می شود.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

محققان کشورمان در تحقیقی که روی ١٥ بیمار مبتلا به ایسکمی و مبتلایان به عارضه پای دیابتی انجام دادند، موفق شدند با استفاده از سلول های بنیادی به میزان ٧٠ درصد از قطع عضو در هر دو عارضه ایسکمی (اختلال در خون رسانی به عضو) و قطع پای دیابتی، جلوگیری کنند. دکتر محمدرضا ظفرقندی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از مجریان طرح در گفت وگو با خراسان در این مورد اظهار داشت: درمان برخی بیماری ها و اختلالات عروقی با استفاده از سلول های بنیادی درحال حاضر به میزان محدودی در دنیا انجام شده است. به طوری که درحال حاضر مقالاتی که در سطح دنیا برای استفاده از سلول های بنیادی در بیماران دچار ایسکمی و مشکلات عروقی ارائه شده، کمتر از ١٠ مورد است، بر همین اساس در ایران نیز مطالعاتی برای اولین بار در این زمینه انجام شده است که طی آن ٦٧ الی ٧٠ درصد بیماران تحت آزمایش با استفاده از سلول های بنیادی از قطع پا نجات یافتند. وی اضافه کرد: بیماری ایسکمی عارضه ای است که طی آن خون رسانی به عضو با اختلال مواجه می  شود. در این بیماران عروق انتهایی به هر دلیلی مسدود می شود و امکان خون رسانی به عضو به صفر می رسد. وی اضافه کرد: ما در روش جدید با عنوان آنژیوژنز (ایجاد مویرگ های جدید با استفاده از سلول های بنیادی) سلول های بنیادی مغز استخوان بیماران را جدا و از این سلول های بنیادی نیز مجددا سلول های رگ ساز را جدا کردیم و سپس آن ها را در محیط آزمایشگاه کشت دادیم و تکثیر کردیم. در مرحله بعد این سلول ها را به عضلات پای بیمار تزریق کردیم که این سلول ها بلافاصله بعد از تزریق در محیط شروع به مویرگ سازی کردند که با ایجاد این مویرگ ها، فرآیند گردش خون در محل به میزان قابل توجهی بهبود پیدا کرد و حالت سیاهی و دردهای پا برطرف شد. این کار به طور کلی روی ١٥ بیمار انجام شد و در مدت ٦ ماه، به میزان ٧٠ درصد نتیجه مطلوب به دست آمد. وی با بیان این که استفاده از سلول های بنیادی در جلوگیری از قطع پای دیابتی و درمان عارضه ایسکمی در مواردی که بیماری به مرحله حاد رسیده، بسیار کارساز است، گفت: درواقع در مواردی که بیماری به مرحله حاد رسیده، بیمار با درد شدید مواجه شده و هیچ درمان دیگری برای این عارضه وجود نداشته باشد و در عین حال پای بیمار نیز در معرض خطر قطع شدن باشد، می توان از این روش برای درمان بیمار استفاده کرد. به گفته دکتر ظفرقندی، این روش درمانی درحال حاضر مرحله تحقیقاتی خود را طی می کند و در آینده ارائه خدمات عمومی برای سایر بیماران امکان پذیر خواهد بود. چرا که باید برنامه ریزی دقیقی شامل هزینه سنجی، امکان سنجی و ... نیز درنظر گرفته شود که این کار روال خاص خود را دارد. وی با بیان این که استفاده از سلول های بنیادی در درمان پای دیابتی و عارضه ایسکمی برای اولین بار در کشور انجام می شود، گفت: این روش در دنیا نیز از سال ٢٠٠٢ آغاز شده و استفاده از این روش در درمان بیماران مشابه در دنیا نیز صرفا ١٥ مورد بوده است. شایان ذکر است که دکتر لاریجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، چندی پیش گفته بود: بیماری دیابت سالانه ٣٠٠ هزار سال از عمر مفید ایرانیان می کاهد. به گفته وی، حدود ٣ میلیون نفر در ایران دیابت دارند و دیابت شایع ترین علت اختلالات بینایی و کلیوی است و ٢٥ درصد بیماران کلیوی دیابتی هستند. سالانه ٦٠ هزار نفر در ایران دچار زخم پای دیابتی می شوند که ١٧ هزار نفر آن ها دچار قطع عضو می شوند. در مجموع ١٥ درصد بیماران دیابتی در طول عمر دچار زخم پای دیابتی می شوند که حدود ١٥ تا ٢٠ درصد آن ها با وجود کنترل هایی که انجام می شود، دچار قطع عضو می شوند. ٥٠ درصد زخم های پای دیابتی قابل پیش گیری است اما هرچه مدت زمان بیماری و زخم بیشتر شود، احتمال قطع عضو بیشتر می شود. زخم پای دیابتی از شایع ترین عوارض بیماری دیابت است.بهبود زخم پای دیابتی از طریق درمان های رایج و مراقبت های ویژه حتی در موارد ترمیم پذیر به تدریج و طی مدت ٢ تا ٥ ماه انجام می شود. براساس برآوردهای انجام شده، هزینه سالانه مراقبت از زخم پای دیابتی بیش از ٥ هزار دلار به ازای هر بیمار است که این هزینه جدا از هزینه های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از قطع اندام در مراحل پیشرفته تر بیماری است که خود بین ٢٠ تا ٤٠ هزار دلار محاسبه شده است.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

شیخ الازهر تاکید کرد: آماده دیدار با هر شخصیت یهودی و غیریهودی در دفترم هستم و هیچ مانعی در سفر رییس اسراییل و نخست وزیر اسراییل برای بازدید از الازهر وجود ندارد.

به گزارش ایسنا محمد سید طنطاوی، شیخ الازهر در گفت وگو با روزنامه العرب - چاپ قطر- اظهار داشت: آماده سفر به بیت المقدس در صورتی که شرایط امنیتی و سیاسی اجازه دهد و مشروط بر این که این سفر برای کمک به حل مساله فلسطین باشد، هستم. شیخ الازهر گفت: دیدارم با شیمون پرز، رئیس اسرائیل در حاشیه  گفت وگوی ادیان در نیویورک کاملا اتفاقی بود و دیدار ما چند دقیقه بیشتر طول نکشید و تنها در چارچوب خوشامدگویی بود.

شیخ الازهر اظهارات قبلی خود مبنی بر این که شیمون پرز را در هنگام دست دادن نشناخته تغییر داده و این بار گفته است که من پرز را شناختم، اما دست دادن من با وی کاملا تصادفی بود و برنامه ریزی شده نبود. وی درباره سفرش به ایران تاکید کرد: این سفر در شرایط کنونی با موانع سیاسی روبه روست. در همین حال به گزارش فارس، دبیر کل جنبش اخوان المسلمین درپارلمان مصر گفت، طنطاوی یا باید از همه جهان اسلام معذرت خواهی کند یا استعفا دهد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

درحالی که مقام های پاکستانی هرگونه دخالت شهروندان این کشور را در حملات تروریستی بمبئی تکذیب کرده اند، آمریکا به هند اطلاع داده است که دولت پاکستان، تابعیت پاکستانی تروریست ها را تایید کرده است.

از سوی دیگر، رئیس جمهور پاکستان خواستار ارائه اسناد معتبر از سوی دولت هند درباره این ادعاها شد.

در همین حال برقراری تماسی ناشناس از هند با زرداری دو روز پس ازعملیات بمبئی، بر پیچیدگی روابط دو کشور افزوده است.

در عملیات تروریستی هفته پیش بمبئی نزدیک به ٢٠٠ تن کشته شدند.

آمریکا: اسلام آباد، به تابعیت پاکستانی تروریست ها اعتراف کرده است
ایالات متحده به اطلاع هند رسانده است که ارتش و رئیس سرویس اطلاعاتی پاکستان پذیرفته اند که ملیت تروریست های حملات بمبئی پاکستانی بوده و این افراد از اعضای «لشگر طیبه» بوده اند.

به گزارش ایرنا، «مایکل مولن»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اطلاع دادن این خبر به مشاور امنیتی هند، «ام .کی.نارایانان» و وزیر دفاع هند «آک آنتونی» به مقامات رسمی هند گفته است: به دولت پاکستان اعلام کردیم که ایالات متحده شواهد آشکاری دارد که نشان می دهد تروریست های حملات بمبئی، پاکستانی و از اعضای لشگرطیبه بوده اند.

لشگرطیبه همچنین عامل بمب گذاری سال ٢٠٠٦ در ایستگاه راه آهن بمبئی شناخته شده است.

سفارت آمریکا در دهلی نو اعلام کرده است، پیش از این مولن از مقامات ارشدپاکستانی درخواست کرده بود که به اقدامات تجاوزکارانه گروه های تروریستی رسیدگی کند.

روزنامه های پاکستانی نوشته اند که «آصف علی زرداری» رئیس جمهور و سایر مقامات دولت پاکستان به مولن گفته اند که پاکستان هیچ نقشی در این مسائل ندارد اما حاضر است با دولت هند همکاری کند.

از سوی دیگر ، پلیس هند اعلام کرد دو مظنون که متهم به در اختیار قرار دادن سیم کارت تلفن همراه به افراد مسلح در حادثه تروریستی بمبئی هستند، بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس«جاوید شهیم» مقام ارشد پلیس هند اظهار داشت: این دو فرد چندین سیم کارت تلفن همراه را در اختیار گروهی ١٠ نفره از افراد مسلح قرار داده اند که در حملات هفته گذشته بمبئی شرکت داشته اند.

وی افزود: یکی از این افراد از منطقه کشمیر هند است و دیگری از بنگال غربی به هند آمده است.

شهیم از ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص خودداری کرد. این اولین باری است که پس از دستگیری افراد مسلح باقی مانده در صحنه درگیری توسط پلیس، افرادی مرتبط با حملات هفته گذشته دستگیر می شوند.

زرداری: هند مدارک معتبر ارائه کند
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آصف علی زرداری، رئیس جمهور پاکستان تاکید کرده است که کشورش قربانی ترور است و اسلام آباد به نوبه خود تحقیقاتی در رابطه با حملات در مرکز تجاری هند انجام خواهد داد.

زرداری در گفت و گو با خبرنگاران در استانبول پس از نشستش با «حامد کرزای» رئیس جمهور افغانستان که درباره بررسی راه های مبارزه با تروریسم برگزار شد، گفت: پاکستان در حال حاضر سرگرم انجام تحقیقات داخلی است و منتظر اسناد معتبر از جانب هند درباره دست داشتن عوامل پاکستانی در حملات بمبئی می باشد.

زرداری گفت: موضع ما همان است که همیشه بود؛ ما خود نیز قربانی تروریسم هستیم.

هند مدعی است ١٠ مرد مسلحی که در حملات بمبئی دست داشتند پاکستانی هستند و فهرستی شامل ٢٠ مظنون تروریست را تحویل اسلام آباد داده و خواهان استرداد آن ها شده است.

هرچند پاکستان اعلام کرده که چنین فهرستی را از هند دریافت نکرده و هند تنها خواستار تحویل ٣ متهم پاکستانی شده است.

نخست وزیر پاکستان نیز گفت که نباید به شبه نظامیانی که به بمبئی حمله کردند، اجازه داد روند صلح بین دهلی نو و اسلام آباد را منحرف کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «یوسف رضا گیلانی» طی یک سخنرانی برای سفرای اروپایی بر پیشنهاد پاکستان برای همکاری با هند در راستای آشکار کردن «دست های پنهان» در حملات تروریستی به شهر بمبئی تاکید کرد.

وی گفت: در حالی که ممکن است تروریست ها روند صلح بین پاکستان و هند را منحرف کنند، ما نباید به آن ها اجازه دهیم در برنامه های خود موفق شوند.

تماس ناشناس و آماده باش کامل
از سوی دیگر، به دنبال تماس فردی ناشناس با معرفی خود به عنوان وزیر خارجه هند با رئیس جمهور پاکستان، پاکستان تمامی نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه داون پاکستان، این فرد ناشناس دو روز پس از وقوع حملات تروریستی بمبئی با لحنی تهدیدآمیز با زرداری مکالمه تلفنی داشته است.

یک دیپلمات پاکستانی درباره صحت این خبر به رویترز گفت: این مسئله واقعیت دارد.

فرد تماس گیرنده با بی توجهی به لحن آشتی جویانه آصف علی زرداری، رئیس جمهور پاکستان با تهدید مستقیم وی اعلام کرده است در صورت عدم اقدام فوری پاکستان در جهت معرفی عاملان حادثه بمبئی، هند دست به حمله نظامی علیه پاکستان خواهد زد.

در ٢٤ ساعت پس از این مکالمه نیروهای هوایی ارتش پاکستان در آماده باش کامل به سر بردند و این در حالی بوده است که ارتش پاکستان منتظر مشاهده علایم حمله هند بوده است.

یکی از مقام های ارشد دولت پاکستان نیز اظهار داشت: دولت در حال بررسی گزارش روزنامه داون است.

روزنامه داون هم چنین به نقل از یکی از مقام های ارشد دولتی پاکستان نوشته است: ممکن است به راه افتادن جنگ قریب الوقوع نباشد، اما وقوع آن بعید نیست.

روزنامه داون نوشت: فرد ناشناس هم چنین قصد داشته است با معرفی خود با عنوان «پراناب موکرجی» وزیر خارجه هند با «کاندولیزا رایس»وزیر خارجه آمریکا مکالمه نماید که بررسی های ویژه از سوی مقام های آمریکایی امکان مکالمه وی را فراهم نکرده است.

به نوشته روزنامه داون، کاندولیزا رایس در نیمه های شب با موکرجی تماس تلفنی گرفته و علت مکالمه تهدیدآمیز وی با زرداری را جویا شده است که در پاسخ، موکرجی وجود هرگونه تماس تلفنی را تکذیب کرده است.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

"خبرگزاری فرانسه- ٣ قاچاقچی موادمخدر در ایران اعدام شدند.

"خلیج تایمز- ایران فقط ٤ میلیون بشکه نفت در روز تولید می کند.

"رویترز- بوش گفت اجازه نمی دهد ایران به سلاح  هسته ای دست پیدا کند.

"لس آنجلس تایمز- رئیس آژانس، تلاش ها برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران را شکست خورده توصیف کرد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

با دستگیری یک افسر ارشد گارد ریاست  جمهوری عراق،گوشه ای دیگر از جنایات صدام معدوم در کشتار اسرای ایرانی فاش شد. به گزارش ایسنا، دکتر الجنابی، پژوهشگر عراقی بدون اشاره به زمان دستگیری این افسر ارشد گارد ریاست جمهوری عراق با اعلام این خبر گفت: این افسر بعثی از جلادان ماشین جنایت جنگی صدام علیه مردم عراق و ایران است که قبل از شروع جنگ تحمیلی علیه ایران توسط استخبارات ویژه عراق و صدام برای تحصیل زبان فارسی به تهران اعزام می شود و با شروع جنگ و تجاوز بعثی ها به ایران ماموریت می یابد اسرای ایرانی خط مقدم جبهه ها را بازجویی و از آنان کسب اطلاعات کند. عبدالرشید می گوید: به دستور فرماندهان ارشد ارتش و به  ویژه گارد ریاست جمهوری که از صدام دستور مستقیم داشتند، بیش از هزار اسیر ایرانی را کشته ام. این جنایتکار جنگی در جریان بازجویی های خود اعتراف می کند که اسرای ایرانی را قبل از شهادت شکنجه های شدید می داده است به  طور مثال وی در خصوص یک اسیر ایرانی که براثر اصابت مین، پایش را از دست داده بود، می گوید: زمانی که این اسیر را بازجویی می کردم به علت مقاومتش شروع به قطع انگشتان دستانش کردم پس از قطع هر انگشت و به فاصله هر دو دقیقه پس از قطع، محل قطع شده را با فندک می سوزاندم تا این که تمام انگشتانش را بریدم اما مقاومت حیرت آور او که بسیار جوان هم بود مرا خشمگین ساخت و با اره پای او را نیز قطع کردم اما این اسیر ایرانی هیچ اطلاعاتی نداد.وی که در پرونده اش کشتار و اعدام های فجیع شیعیان و اکراد عراقی نیز دیده می شود در ٢٢سپتامبر ١٩٨٥و در سال پنجم جنگ نیز در یک قتل عام اسرای ایرانی ٢٢رزمنده جمهوری اسلامی ایران را که همگی زیر ٢٠سال سن داشتند با شلیک تیرخلاص برسرشان به شهادت می رساند. دکتر الجنابی اضافه می کند: جنایات عبدالرشید الباطن در سال هایی به دستور صدام روی می داده است که رژیم منفور بعث مورد حمایت های قدرت بزرگ آمریکا، شوروی و کشورهای مدافع حقوق بشر اروپایی قرار داشته است.وی می گوید: سرهنگ عبدالرشید تایید می کند که صدام در اعدام بیش از ٤٥٠اسیر ایرانی مستقیما و به اتفاق گروهی از همراهان همیشگی خود در تیم حفاظتش دست داشته است. او می افزاید روی برخی از اسرای تیرباران شده آهک یا مواد شیمیایی یا اسید می پاشیدم تا اثری از آنها باقی نماند. این بعثی جنایتکار تصریح می کند که تا آن جا که در جریان بوده است ماشین جنگی جنایات صدام معدوم شش هزار اسیر ایرانی را به شکل فجیعی به شهادت رسانده است.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387
X